Wycieczka do Bratysławy i Wiednia
Opublikowano dnia 29-04-2024 o godz. 01:05
Opracowanie: Jurkiewicz Jacek

Na początku kwietnia bieżącego roku grupa uczniów naszego liceum w ramach działalności szkolnego Koła Turystyki Alternatywnej wyjechała na szkolną wycieczkę na Słowację i do Austrii. W Bratysławie podziwialiśmy zamek, barokowy ogród cesarzowej Marii Teresy, Dzielnicę Żydowską, kamienice i pałace Starego Miasta, Bramę Michalską, Pałac Prymasowski, Stary Ratusz, Słowacki Teatr Narodowy oraz nocną panoramę stolicy z samego szczytu wieży UFO Tower. W Wiedniu zobaczyliśmy m.in. Operę Miejską, Teatr Zamkowy, Parlament Republiki Austrii, kompleks Vienna International Centre, letnią rezydencję Habsburgów – Schonbrunn, wzgórze Kahlenberg, katedrę św. Szczepana, pałac Hofburg, Muzeum Naturalne, siedzibę Zakonu Krzyżackiego oraz budynek Towarzystwa Muzycznego. Szczegółowa relacja z tego wyjazdu była przekazywana na profilu XV LO na Facebooku.