Zapraszamy do Jeremiego

FILM PROMOCYJNY

NASI NAUCZYCIELE

BILET DO XV LO

Dążymy do doskonałości we wszystkim, co robimy

A K T U A L N O Ś C I

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału 21 marca (tj. czwartek) w akcji pt. „Powitajmy wiosnę w kolorowych skarpetkach”.

Powitajmy wiosnę w kolorowych skarpetkach

Opublikowano dnia 18-03-2024 o godz. 23:39
Opracowanie: Paulina Kożańśka-Małkiewicz

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

Opublikowano dnia 12-03-2024 o godz. 02:25
Opracowanie: Cichocka Aleksandra

Koło Turystyki Alternatywnej

Opublikowano dnia 08-03-2024 o godz. 00:29
Opracowanie: Julia Gutkowska

UWAGA! Awaria ciepłej wody

Opublikowano dnia 04-03-2024 o godz. 16:45
Opracowanie: sekretariat

Z wizytą w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Opublikowano dnia 04-03-2024 o godz. 21:05
Opracowanie: Włodarczyk Izabela

Co jest dla nas ważne

Naszym celem jest zapewnienie najlepszej możliwej edukacji oraz rozwoju każdego ucznia.
Postrzegamy każdą osobę jako wyjątkową i dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń mógł dostrzec i rozwijać swój potencjał.
Chcemy, aby nasi uczniowie czerpali przyjemność z chodzenia do szkoły i rozwijali zamiłowanie do nauki.
Zachęcamy uczniów do silnej wiary we własne możliwości, ciągłego dążenia do poprawy i traktowania innych tak, jak sami chcieliby być traktowani. Kładziemy bardzo duży nacisk na tworzenie środowiska, w którym uczniowie są pewni siebie, szczęśliwi i cenieni. Umożliwiamy rozwijanie i pielęgnowanie mocnych stron i talentów wszystkich naszych uczniów, zapewniając rozwijanie poczucia przyjemności z nauki. Chcemy, aby w przyszłości byli wartościowymi obywatelami, którzy wniosą cenny wkład do swoich rodzin i społeczności. Staramy się rozwijać takie cechy jak: uczciwość, sprawiedliwość, ambicję, szacunek i wytrwałość.
Promujemy również pogląd, że edukacja jest działaniem „przez całe życie”, a nie działaniem „raz na zawsze”. Dlatego ważne jest, aby uczniowie umieli współpracować, byli niezależni, kreatywni i potrafili radzić sobie w sytuacjach problemowych.
Jesteśmy innowacyjną szkołą i nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie tego, co robimy. Słuchamy więc naszych uczniów oraz otwieramy się na ich potrzeby i pomysły.

JESTEŚMY OTWARCI
NA POTRZEBY NASZYCH UCZNIÓW

image-1

Zapewniamy najlepsze warunki dla rozwoju ucznia

CO NAS WYRÓŻNIA?

www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl

Nasza szkoła posiada klimatyzowaną salę kinową z 82 wygodnymi fotelami kinowymi ustawionymi systemem schodowym. Wyposażone zostało w wysokiej jakości sprzęt projekcyjny i nagłaśniający produkcji amerykańskiej o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach. Poza seansami filmowymi, organizowane są również seanse "na zamówienie", szkolenia, pokazy, przedstawienia, koncerty i konkursy.

www.hangarkultury.liceumxv.edu.pl

Budynek Hangaru Kultury jest miejscem, w którym pragniemy stworzyć przede wszystkim przestrzeń do spotkań wielu pokoleń. Pragniemy połączyć ze sobą to, co historyczne z tym, co współczesne, to co tradycyjne, z tym co nowoczesne, to co dawne, z tym co dzisiejsze. Posiadamy nowoczesną scenę wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt audio-wizualny, miejsca dla dwustuosobowej widowni.

Posiadamy wspaniałe zaplecze sportowe, w skład którego wchodzą: basen, sauny, kryte korty tenisowe, boiska typu "Orlik", duża sala gimnastyczna, profesjonalne boisko do piłki nożnej, sala do treningów taekwondo, skocznie tartanowe, bieżnie i siłownie.

Dzięki dobrej organizacji pracy nasi uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z pogodzeniem nauki z treningami uzyskując bardzo duże sukcesy sportowe oraz wyniki edukacyjne.

Nasze sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe są bardzo dobrze wyposażone, zarówno w pomoce naukowe jak i najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Posiadamy m. in. własne laboratorium chemiczne, pracownie fizyczną, dwie pracownie komputerowe, w tym jedną wyposażoną w komputery i monitory klasy gamingowej i wiele innych.

Poza tym możesz skorzystać z sali do cichej nauki czy kawiarenki szkolnej "Przybornik".

XV Liceum Ogólnokształcące

mgr Karolina Kowalska
e-mail: pedagog@liceumxv.edu.pl

OBIEKTY SPORTOWE

Kontakt w sprawie obiektów sportowych:
tel. 885-906-191

PSYCHOLOG SPORTU

Poniedziałek 09:00 – 15:00
Wtorek 09:00 – 14:30
Środa 09:30 – 15:30
Czwartek 11:00 – 16:00
Piątek 11:00 – 13:30

mgr Marta Krakowiak

INFORMACJE FORMALNE

Autorem i opiekunem strony jest Marcin Maćkiewicz - admin@liceumxv.edu.pl

Jesteś uczniem/uczennicą klasy 8 szkoły podstawowej?
Szukasz dla siebie szkoły?
Odwiedź naszą stronę rekrutacji i sprawdź jaką ofertę mamy dla Ciebie!

KLIKNIJ TUTAJ, aby prześć do strony rekrutacji ZAMKNIJ